kenteken

Lekker kletsen over allerlei onderwerpen en ook over motor rijden
Plaats reactie
Jos
Honda NC750X DCT
Berichten: 718
Lid geworden op: 06 dec 2008, 12:04
Locatie: Uden NL

kenteken

Bericht door Jos »

dit kwam ik vandaag tegen (met bronvermelding)
Ik vond het wel een aardig stukje tekst.
:P

Nederland is een eigenwijs land. Helaas pakt dat niet altijd goed uit. En wat mij betreft komt dat het meest pregnant tot uiting in de keuze, destijds, voor gele nummerplaten. Geel! Uit alle kleuren die je kunt kiezen.
Zwarte typo op een witte achtergrond? Ben je gek! Dat hebben de Duitsers, Letten, Noren, Oostenrijkers, Zwitsers, Zweden en nog een stuk of vijftien andere Europese landen al.
Nee, zwart op geel! Met als gevolg dat zelfs een spiksplinternieuwe Porsche Panamera er uitziet als een opgekalefaterde Zastava uit 1971.
Ergens, ooit, heeft iemand in een muf overheidskantoor besloten dat dit de kleuren zijn waarmee Nederlanders Europa in moeten. Wat zijn overwegingen zijn geweest, daar kunnen we alleen maar naar gissen. En als u mij toestaat, wil ik dat nu gaan doen.
Zijn naam is Henk. Ik gok Henk van der Veen. Of Van Woerkom.
Henk was een ambtenaar van CDA-huize en hield van kippen. En die kippen legden, geheel volgens de verwachting, geregeld eieren. Als Henk 's avonds terugkeerde naar zijn gerestaureerde boerderij in de polder, en even bij de kippen ging kijken, liet hij alle vragen en problemen van de afgelopen dag de revue passeren. De druk van 'zijn' directeur-generaal op het departement, de beleidsnota's, de mobiliteitsvraagstukken, ach, al die zware, taaie meuk die als een loodschort over zijn schouders hing. Een nieuwe kentekenplaat! Waar vielen ze hem eigenlijk mee lastig? Moest hij nou opeens gaan bepalen wat de kleurencombinatie moest worden? Had hij daar verstand van dan?
Het beste zou zijn om het vertrouwde blauw-wit te vervangen door de 'proven successful' kleuren van onze buurlanden, maar dat was zeker weer niet goed genoeg!
Henk keek nog eens naar zijn kippen. En naar de eieren, waarvan hij er morgen hopelijk één perfect gekookt op zijn ontbijttafel zou krijgen. Maar dat is het, dacht Henk opeens, een ei! Het... ei... van... nou, van Henk van der Veen. Of Van Woerkom.
Weet je wat ik doe als ik morgen op kantoor kom? Ik zeg gewoon: 'Een gele plaat met witte letters en cijfers. Kijken hoe ze reageren.'
De volgende dag was Henk al vroeg van de partij. Terwijl zijn collega's binnendruppelden, maakte Henk de overheadprojector gebruiksklaar.
'Zit iedereen?', zei Henk. 'Luister, ik presenteer u vandaag de nieuwe kleuren voor de kentekenplaten die vanaf medio volgend jaar op elke nieuwe, Nederlandse auto te zien zullen zijn.' Het licht van de overhead ging aan. Zijn collega's stonden oog in oog met een eigele plaat waarop eiwitte typo te zien was. Het is dat Henk erachteraan zei: 'Shoot!', anders was het zo gebleven. Maar gelukkig zei zijn directeur generaal: 'Geel en wit Henk? Je bent en blijft een kippenboer.'
E.J. van Rossen is even niet op kantoor en schaamt zich rot op de snelweg. PS: een Daihatsu Cuore met Duitse kentekenplaat. Wat een auto!

Bron: FD E.J. van Rossen
Met de vriendelijke groeten uit het Brabantse,

Jos
BertG

Re: kenteken

Bericht door BertG »

Weleens geteld hoeveel kleuren en soorten kentekens er in Nederland in omloop zijn?
En over slechte keuze: wat denk je van de blauwe taxiplaten met zwarte letters.
Na 50 meter in de schemer is de plaat al niet meer af te lezen.

donkere platen met witte letters (oldtimers)
gele platen met zwarte letters (reguliere platen)
blauwe platen met zwarte letters (taxiplaten)
witte platen met zwarte letters (aanhangers en 3e platen)
groene platen met zwarte letters (handelaren kentekens)

Nog een anekdote:
In 1898, twee jaar nadat de eerste automobiel in Nederland op de weg kwam, werden er "rijvergunningen" uitgegeven.
Met deze voorloper van het nummerbord, was Nederland het eerste land ter wereld dat met een nationale kentekenplaat kwam.
Het verhaal gaat ook wel dat de invoering van het nummerbord ontstaan is omdat de politieagenten, die per fiets surveilleerden,
het steeds sneller wordende autoverkeer niet meer konden bijhouden.
bron: klikkerdeklik
Jos
Honda NC750X DCT
Berichten: 718
Lid geworden op: 06 dec 2008, 12:04
Locatie: Uden NL

Re: kenteken

Bericht door Jos »

Natuurlijk willen wij als Nederland op alle fronten het beste jongetje van de klas wezen.
Soms bij het belachelijke af.
Ik heb gezegd.
Met de vriendelijke groeten uit het Brabantse,

Jos
RonalT

Re: kenteken

Bericht door RonalT »

Jos schreef:Soms bij het belachelijke af.
Ik heb gezegd.
Nou, ik vind dat er wel wat onderbouwing bij mag!

Hoezo .... waarom ?
Jos
Honda NC750X DCT
Berichten: 718
Lid geworden op: 06 dec 2008, 12:04
Locatie: Uden NL

Re: kenteken

Bericht door Jos »

voor onderbouwing: zie bert G
Met de vriendelijke groeten uit het Brabantse,

Jos
Plaats reactie

Terug naar “Praatcafe”