Examens

Lekker kletsen over allerlei onderwerpen en ook over motor rijden
Bennos

Re: Examens

Bericht door Bennos »

Dat staan ze ook Jeroen, echter, je kunt het rijbewijs niet tonen wanneer dat gevraagd wordt.
Je oude rijbewijs is nog geldig en het nieuwe nog niet dus is het rijden zonder rijbewijs.
Als er wat gebeurt ben je de klos.
Gebruikersavatar
Ingrid
BMW R1200RT
Berichten: 634
Lid geworden op: 30 jul 2014, 11:07
Locatie: Boekel

Re: Examens

Bericht door Ingrid »

Nu geen polonaise.
De gemeente stuurt mij een sms berichtje zodra het roze kaartje binnen is. Dat zal dinsdag of woensdag zijn. Vervolgens geef ik Rob het rijbewijsnummer en de geboortedatum door en hij zorgt voor het op naam zetten van de motorfiets.
Ik krijg een kassastrookje met een code erop en van het RDW een week later een brief met een groen plastic kaartje. Het kentekenbewijs. De code neem ik over op de brief van het RDW en die brief moet ik goed bewaren. Het verzekeren doe ik online, nog voor de motorfiets wordt opgehaald. Een of 2 weken later verschijnt op "Mijn overheid.nl" alle gegevens van mijn motorfiets en dat hij WAM verzekerd is.
Nu krijgt Deauvillke een beurt, een volle tank en een nieuwe accu. Hij gaat er ook mee proefrijden. :D
Mijn werk is mijn verslaving waar iedereen beter van wordt.
Bennos

Re: Examens

Bericht door Bennos »

Ingrid, dat gaat veeel sneller!
Dat kaartje heb je binnen 1 a 2 werkdagen binnen, direct te zien op mijnoverheid.nl evenals de verzekering(mits geregeld).
Tenaamstellen+verzekeren = gelijk rijden.
Rijbewijs kan idd tot 5 werkdagen duren, bij mij ging het heel snel gelukkig, 2 dagen :apl
Gebruikersavatar
Ingrid
BMW R1200RT
Berichten: 634
Lid geworden op: 30 jul 2014, 11:07
Locatie: Boekel

Re: Examens

Bericht door Ingrid »

De verzekering om 14.15 uur aangevraagd en binnen het uur de polis in mijn mailbox.
Met een heerlijke rust kan ik volgende week aan mijn eerste reis van 200 km beginnen op Deauvilleke, mits het niet glad is, want dat is de Goden verzoeken.
Mijn werk is mijn verslaving waar iedereen beter van wordt.
Gebruikersavatar
PtrO
Honda NT650V
Berichten: 620
Lid geworden op: 12 aug 2014, 19:26
Locatie: Almere

Re: Examens

Bericht door PtrO »

Gewoon heerlijk genieten van deze kraamperiode..... niet zo snel allemaal, savourez le moment en je mag best even een paar daagjes rondwentelen in afwachting van je glorieuze status. Ben errug ouderwets (zucht) gewoon wachten :mrgreen: totdat alles letterlijk in je eigen handen is.

Enne, zover nog geen Wegenwacht of andere hulptroepen, vergeet je (ANWB) repatriëring-hulp-en-lijnen niet.
Je wilt je motor nooit alleen laten op een gure provinciale weg in het koude noorden.....toch.... in Flevoland kunnen we nog wel wat regelen.

Veel :brrr plezier.
2016 <<< Links en Rechts doet wat met je hersenen >>>
__ Afbeelding (Deauville) Afbeelding (Diversion) __
2015 *** Het was altijd geweldig mooi om weer te gaan ***
Gebruikersavatar
Ingrid
BMW R1200RT
Berichten: 634
Lid geworden op: 30 jul 2014, 11:07
Locatie: Boekel

Re: Examens

Bericht door Ingrid »

Peter,

Als ik jouw berichtjes zie, heb ik altijd de neiging in het Frans te reageren.
Je suis seul avec mes reves. De titel van een Franse chanson. Mon amour c' est Deauvilleke et mes enfants. Daan, ik blijf altijd Daantje roepen, mijn oudste zoon wil ook zijn A halen om met mij te gaan toeren. Lief he.
Ook ik ben ouderwets. Het zal mijn leeftijd wel zijn. Netjes alles in de juiste volgorde. Maar eind volgende week staat de teller op 39.100 i.p.v. 38.500.
Het is een heerlijke kraamtijd: Mijn gezicht doet zeer van het vrolijk zijn.
Iedereen met examenvrees kan ik een betablokkertje aanraden.

Op de N9 midden in de nacht mijn motor alleen laten? Dat gaat niet gebeuren. We bellen elkaar gewoon als er wat is. Aanhanger achter de SUV en veilig thuisbrengen.
Maar daar gaan we niet van uit. Een goed onderhouden motorfiets laat je nooit in de steek.
Mijn werk is mijn verslaving waar iedereen beter van wordt.
BertG

Re: Examens

Bericht door BertG »

ikkieman schreef:Oeps. Dat wist ik niet, Bert. Ik was er van overtuigd dat politieagenten in contact stonden met een centrale database van het RDW (met een read-only functie) waarin staat of je rijbewijs geldig, verlopen, ingevorderd of niet bestaand is.
Ik bedoelde het dan ook als een semi-rebels idee. Oeps. :oops: :oops:
Ik denk dat niet alle agenten je zullen bekeuren als je blij en vrolijk zegt dat je op weg bent naar het stadhuis om je RB op te halen.
Verzekeraars zijn een ander slag. Die zijn echt erger, heus. :mrgreen: Die accepteren je premie tot het op uitkeren aankomt.

Ik weet eerlijk gezegd niet wat de RDW aangeeft nadat CBR je examenformulier heeft ingevuld.
En ik weet ook niet wanneer precies de RDW een mutatie maakt in het register.
Waarschijnlijk zodra de gemeente een RB heeft aangevraagd EN gekregen.
Want als je je examenformulier laat 'verlopen' kun je volgens mij na enige tijd geen beroep meer doen op de waarde ervan en geen nieuw RB aanvragen voor die categorie.

Maar de overtreding luidt: niet op eerste vordering een RB ter inzag overhandigen.
In de voorwaarden van de verzekeraar staat: in het bezit zijn van een geldig RB.

Idem als in het buitenland je RB wordt ingenomen (vanwege een (snelheids)overtreding/ongeluk/misdrijf).
Dan kun je naar NL komen en heel slim een nieuw RB aanvragen en doen alsof je je RB kwijt bent.
Dan wordt je oude RB uit voorzorg ongeldig verklaard (mede om misbruik te voorkomen).

Wanneer de buitenlandse instantie jouw RB na enkele dagen terugstuurt naar de NL'se overheid
om het weer aan jou te doen toekomen controleert de NL'se overheid in het RB-register wat er met dat RB is/moet.

Dan blijkt dat dat specifieke RB zijn geldigheid heeft verloren door de aanvraag van het nieuwe RB.
En dan zal blijken dat je een valse opgave van vermissing hebt gedaan waardoor, LET OP, je nieuwe RB ook ongeldig wordt.

En dan zit je zonder geldig RB, kun je geen RB verlengen, noch aangifte doen van vermissing.
Dan moet je gewoon heel slim (NOT) opnieuw examen doen.
Laatst gewijzigd door BertG op 06 dec 2014, 00:30, 1 keer totaal gewijzigd.
BertG

Re: Examens

Bericht door BertG »

Bennos schreef:Dat staan ze ook Jeroen, echter, je kunt het rijbewijs niet tonen wanneer dat gevraagd wordt.
Je oude rijbewijs is nog geldig en het nieuwe nog niet dus is het rijden zonder rijbewijs.
Als er wat gebeurt ben je de klos.
Er staat 'geldig rijbewijs' maar er wordt formeel bedoelt een 'rijbewijs met geldige categorie'.
Je kan immers altijd maar 1 rijbewijs tegelijk hebben.
Volgens mij lever je je oude RB pas in als je je nieuwe RB komt ophalen bij de gemeente.
BertG

Re: Examens

Bericht door BertG »

Ingrid schreef:De verzekering om 14.15 uur aangevraagd en binnen het uur de polis in mijn mailbox.
Met een heerlijke rust kan ik volgende week aan mijn eerste reis van 200 km beginnen op Deauvilleke, mits het niet glad is, want dat is de Goden verzoeken.
Nog een tip:
kijk of het een TIJDELIJKE dekking betreft of je volledige polisdekking en WELKE dekking. Lees verder...

Even een praktijkverhaal:
Jongeman is nog bezig met motorrijlessen. Jongeman heeft al een motor. Jongeman heeft deze via internet verzekerd.
Verzekeraar mailt hem de motor in TIJDELIJKE DEKKING genomen te hebben.
Ik heb deze uitgeprinte mail gezien. Het stond er letterlijk: "in TIJDELIJKE DEKKING genomen".

Jongeman krijgt een ongeluk met de motor, raakt twee andere auto's en zijn motor vliegt in brand.
Onderzoek heeft nooit uitgewezen of hij bestuurder was of passagier. Motor was door de brand total-loss.

Wat zei de verzekering: "in TIJDELIJKE DEKKING genomen" maar wel "WA" dus eigen schade wordt niet gedekt.

Moraal van dit verhaal: Informeer expliciet naar WELKE DEKKING. Is dat WA / WA+ / WA-casco (all-risk) ?
ikkieman
Triumph Trophy SE
Berichten: 7201
Lid geworden op: 15 aug 2009, 18:06
Locatie: Gouda

Re: Examens

Bericht door ikkieman »

Wat gaaf, Ingrid. Ik moet nog maar eens zien dat ik m'n stiefvader zo ver krijg dat hij met mij wil gaan rijden. Nee, dat eigenwijze stuk vreten wil liever alleen gaan. Nou ja, alleen... Met z'n maat. Ook goed. Dannie.
Nou ben ik met m'n schoonvader wel bezig om zijn CX500 weer toerklaar te krijgen. Na de jaarwisseling maar eens lekker samen klussen. ;) Volgend jaar mooi samen een keer een toertje doen. Misschien wil hij wel mee als introducé naar het Sauerland als dat mag.

Oh, Bert. Dat van verzekeraars kan ik me heel goed in vinden. Stelletje wilde (geld)wolven!
I told the doctor I broke my leg in two places. He told me to quit going to those places.
2018 - heden: Trophy SE
2016 - 2018: K1300gt
2013 - 2015: Pan European 1300
2010 - 2013: XJ900s Diversion
2010 - 2010: Deauville 650
Bennos

Re: Examens

Bericht door Bennos »

BertG schreef:
Bennos schreef:Dat staan ze ook Jeroen, echter, je kunt het rijbewijs niet tonen wanneer dat gevraagd wordt.
Je oude rijbewijs is nog geldig en het nieuwe nog niet dus is het rijden zonder rijbewijs.
Als er wat gebeurt ben je de klos.
Er staat 'geldig rijbewijs' maar er wordt formeel bedoelt een 'rijbewijs met geldige categorie'.
Je kan immers altijd maar 1 rijbewijs tegelijk hebben.
Volgens mij lever je je oude RB pas in als je je nieuwe RB komt ophalen bij de gemeente.
Dat bedoelde ik Bert, de categorie....
Gebruikersavatar
Ingrid
BMW R1200RT
Berichten: 634
Lid geworden op: 30 jul 2014, 11:07
Locatie: Boekel

Re: Examens

Bericht door Ingrid »

Bij het ophalen van je nieuwe rijbewijs moet je 3 dingen overhandigen:
1. Het afhaalbewijs
2. Een geldig legitimatiebewijs
3. Je oude rijbewijs. Dit wordt vernietigd of als je hem als aandenken wilt houden, komt er een gat in.

Verzekering: Ik heb de polis binnen. Dit is geen voorlopige dekking, maar een definitieve. De verzekering is dus door de maatschappij geaccepteerd.

De dekking: WA + en opzittenden verzekering. Ik heb voor 500,- aan extra accessoires meeverzekerd, zoals topkoffer, handvatverwarming en wat ik er nog meer aan verspijker.

Jeroen: Als Daan(tje) leuke voorstellen heeft, ben ik altijd zeer alert. Zijn autorijbewijs heeft hij ook aan mij te danken. Pylonen in de kofferruimte en met hem naar het industrieterrein. Deze ronde niet op Deauvilleke. Hij gaat maar lekker in Maastricht lessen.
Mijn werk is mijn verslaving waar iedereen beter van wordt.
Bennos

Re: Examens

Bericht door Bennos »

Je oude rijbewijs krijg je niet meer terug hoor.....dat was wel zo bij de papieren variant.
Rijbewijs geldt tevens als legitimatiebewijs.
Gebruikersavatar
Geert
Honda CBF600S
Berichten: 3408
Lid geworden op: 12 aug 2008, 21:44
Locatie: Hoorn (NL)

Re: Examens

Bericht door Geert »

ikkieman schreef: Nou ben ik met m'n schoonvader wel bezig om zijn CX500 weer toerklaar te krijgen. Na de jaarwisseling maar eens lekker samen klussen. ;) Volgend jaar mooi samen een keer een toertje doen. Misschien wil hij wel mee als introducé naar het Sauerland als dat mag.
Jeroen,
Deelname aan de Herfstrit is alleen mogelijk voor HDC leden 2015.
Groetjes
Geert :lol: & Marian :lol:
Plaats reactie

Terug naar “Praatcafe”